JAVNI RED I MIR
Na području ZE-DO kantona javni red i mir narušen je u trideset pet slučajeva.
KRIMINALITET
Na području ZE-DO kantona evidentirano je šest krivičnih djela.
BEZBJEDNOST SAOBRAĆAJA
Na području Ze-Do kantona evidentirano je deset saobraćajnih nezgoda u dvije saobraćajne nezgode jedno lice je smrtno stradalo a dva zadobila LTP.
Maglaj
Dana 16.01.2026.godine oko 08,35 sati na mag.putu M-17 u mjestu Liješnica,općina Maglaj dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je su učestvovali tmv.marke „Mercedes”,reg.br. M09-K-996 kojim je upravljao M.J (1986) iz Orašja i pmv.marke „Mercedes”, reg.br. A97-J-410 kojim je upravljao S.S (2004) iz Trebinja koji je tom prilikom smrtno stradao dok je saputnik u vozilu B.V (2003) iz Trebinja zadobio lakše tjelesne povrede koje su konstatovane u KB Zenica. Uviđaj izvršen od strane uviđajne ekipe pod nadzorom dežurnog tužioca. U vremenu od 08,40 do 12,50 sati saobraćaj na ovoj dionici magistralnog puta je bio u potpunosti zatvoren, te se odvijao alternativnim putem kroz grad Maglaj.Tjelo preminulog oko 10,50 sati preuzelo je pogrebno društvo “Pavka” iz Žepča.Od strane policijskih službenika PS Maglaj sačinjena propratna dokumentacija.
STANJE I PROHODNOST PUTEVA
Maglaj
Dana 16.01.2026 godine u vremenu od 08,40 do 12,50 sati na mag.putu M-17 u mjestu Liješnica,općina Maglaj zbog vršenja uviđaja saobraćajne nezgode sa smrtnim ishodom saobraćaj je na ovoj dionici magistralnog puta bio u potpunosti obustavljen te se odvijao alternativnim putem kroz grad Maglaj.
Na ostalim putnim pravcima, na području Ze-Do kantona, saobraćaj se odvijao bez zastoja.
POŽARI I EKSPLOZIJE
Na području Ze-Do kantona nije bilo požara i eksplozija.














