|
JAVNI RED I MIR Na području Kantona javni red i mir je narušen u dvadeset dva slučaja, kojom prilikom je dvanaest lica zadobilo lakše tjelesne povrede. U navedenim slučajevima intervenisali su policijski službenici i protiv počinilaca preduzeli zakonom predviđene mjere i radnje.
KRIMINALITET Zenica Dana 31.08.2011. godine, u ranim jutarnjim satima, u naseljenom mjestu Stranjani, Dolac bb, od strane nepoznatog lica izvršeno je zapaljenje putničkog motornog vozila marke "Renault", registarskih oznaka 428-T-950, vlasništvo N.N. iz Žepča. Požar je lokalizovan u 06,00 sati od strane pripadnika Profesionalne vatrogasne jedinice Zenica. Na mjestu požara je izvršen uviđaj od strane uviđajne ekipe Policijske uprave I i inspektora za protivpožarnu zaštitu MUP-a ZE-DO kantona. Visoko Dana 31.08.2011.godine u 19,30 sati, od strane službenika Policijske stanice Visoko, izvršena je kontrola putničkog motornog vozila marke "Audi", registarskih oznaka J90-E-007, kojim je upravljao Ć.A.. Prilikom pregleda vozila i lica pronađen je jedan paketić sa sadržajem koji svojim izgledom asocira na opojnu drogu “Speed". Tom prilikom slobode su lišeni i zadržani u prostorijama Policijske stanice Visoko A.A., A.Č., S.Č. i H.S., svi iz Visokog. Izvršen je uviđaj od strane istražitelja Policijske stanice Visoko dok se nastavljaju aktivnosti na dokumentovanju izvršenog krivičnog djela.
BEZBJEDNOST SAOBRAĆAJA Žepče Dana 31.08.2011.godine u 01,20 sati, na željezničkoj pruzi Šamac-Sarajevo, u Žepču, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je učestvovao brzi putnički voz broj 398, koji je saobraćao na relaciji Ploče-Zagreb i pješak M.S., rođen 1983. godine iz Žepča, koji je tom prilikom smrtno stradao. Na mjestu nezgode je izvršen uviđaj od strane istražitelja Policijske stanice Žepče u cilju utvrđivanja svih okolnosti nastanka predmetne nezgode. Na području Kantona dogodilo se još šesnaest saobraćajnih nezgoda, u kojim nezgodama su četiri lica lakše povrijeđena dok je na vozilima pričinjena materijalna šteta.
|
SPONZOR WEB-a EUPM
|
||
|
|
||||